Ana Sayfa / Güncel / MEDENİYETE YÖN VEREN UYGARLIKLAR SETİ

MEDENİYETE YÖN VEREN UYGARLIKLAR SETİ

Tarihi yeniden okuma zamanı.
Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar
İnsanlık bu günlere hangi aşamalardan geçerek geldi?
İlk yazıyı kimler buldu ? Demokrasinin tohumları nasıl atıldı ? Dünyanın gidişhatını hangi savaşlar belirledi ? İnsanlık tarihinin ürettiği ilk edebi eserler neler?

HEMEN SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN


Ulusal Gönüllüleri olarak sizlere çok özel bir kitap seti sunuyoruz. Bu kitaplarda uygarlığımızın
temelini bulacaksınız…

Medeniyete Yön Veren Uygarlıklar seti ile insanlık tarihinin temelini okuyarak, bugüne yön veren uygarlıkları tanıyacaksınız.

Tarihe yön veren uygarlıkları hiç bu şekilde okumadınız.

İşte size 10 kitaptan oluşan eşsiz ve doyumsuz bir kitap dizisi

  • Sümerler: Sümerce’yi bilmeyen bir yazman, ne biçim yazmandır! Sümer dili ve uzmanı ünlü yazar, Samuel Noah Kramer, Sümerleri anlattığı meşhur esirine “Tarih Sümer’de başlar”  ismini vermiştir. Sümerlerin büyük buluşları ve kültürü.Büyük medeniyetlerin ve dünya kültür mirasının temellerini atan Sümerler
  • Eski Yunan: Günümüz Batı uygarlığının temelini anlamanın yolu Eski Yunan tarihini öğrenmekten geçer. Eski Yunan uygarlığında kent devletleri nasıl ortaya çıktı? Bilimsel düşüncenin temelleri nasıl atıldı? Truva Savaşı’nın ayrıntıları… Hepsi bu kitapta
  • Roma Cumhuriyeti Tarihi: Roma tarihi nasıl başladı ? Romalıların insanlık tarihine kattığı değerler Romalıların takvim ve alfabeye katkıları… Romalıların kurduğu koloniler. Roma Uygarlığı dünya tarihini nasıl etkiledi ?
  • Hint Uygarlığı: Mahatma Gandi’ye göre Hindistan bir anadır. Günümüzdekilerle ölçüşebilen su kanalları nasıl yapıldı ? Şehir planlamacılığının mükemmel örnekleri nasıl tasarlandı? Hintlilerin gelenek, görene ve kültürlerinin temelinde ne yatıyor? Bu kitapta Hint uygarlığının bilinmeyenleri okuyacak, Hint gizeminin sırrını çözeceksiniz.
  • Mısır: Piramitlerin ötesinde bir uygarlık. Tarihi, edebiyatı, masalları, yaşadığı savaşlar ve kurulan devletleri ile tarihimize yön veren büyük uygarlık. Mısır’ın gizemini bu kitap sayesinde çözeceksiniz.
  • Çin: Tarihten bugüne uzanan büyük uygarlık. Çin tarihi nasıl gelişti ? Çin’de hangi icatlar keşfedildi, dünyanın geleceği nasıl değişti ? Çin’in zengin kültürünün temelleri neler ? Zengin coğrafyası, çeşitliliği ve tarihiyle Çin uygarlığını bu kitap sayesinde keşfedeceksiniz.
  • İnkalar: Milattan önce 9500’den, 16. Yüzyıla uzanan tarihsel yolculuk. Latin Amerikanın kökeni olan İnka kültürü. İnkaların bugün bile dudak uçuklatan mimari eserlerinin sırrı neydi ? İspanyollar tarafından nasıl tarih sahnesinden silindiler ?
  • Mayalar: Mayalar, Orta Amerika kültürünün kökenleri. Maya tıbbının sırları. Maya kenti Chichen İtza’daki eşsiz mimari eserlerin sırrı ? Maya takviminin özellikleri ? Hepsi bu kitapta…
  • Aztekler: Aztekler, bugünkü Meksika’nın kökenleri… Azteklerin kendilerine özgü cenaze törenleri. Sanat eserlerindeki başarıları. Bugün bile örnek alınan temiz kentler nasıl inşa edildi ? Çocuklarını nasıl eğitirlerdi ? Azteklerin şaşırtıcı öyküsü bu kitapta.
  • Türk Uygarlığı: Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan devlet ve kültür mirası… Yönetme kabiliyeti, ordu ve devlet kurma yetenekleri. Türk mitolojisinin kökenleri neler ? Türklerin benimsediği dinler ve Türk varlığını yaşatan boylar, devletler… Türk uygarlığı ile ilgili merak ettiğiniz bilgiler bu kitapta…

Bu eşsiz seti okurken, uygarlıkların kökenlerini anlayacak, derin bir tarih yolculuğuna gideceksiniz.

Ulusal Gönüllüleri olarak bu özel seti kapınıza kadar ulaştırıyoruz.

Toplam 1360 sayfadan oluşan bu 10 kitaplık seti Ulusal Kanal izleyicilerine özel bir fiyatla sunuyoruz.

Medeniyetlere Yön Veren Uygarlıklar Seti sadece kargo dahil 55 Tl.
Gençlerimiz uygarlıkların mirasıyla geleceğe yön versinler…
Bu eşsiz kitap seti mutlaka kitaplıklarınızda yer edinmeli…

Hemen sipariş verin , kapınıza kadar ulaştıralım.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Dilek Çınar yazdı: Kanallar da savaşır

Ulusal Kanal, ne zaman istesek Türk gençliğinin sorunlarını ve çözümlerini ekrana taşımıştır. Biz de varımızla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir