Kampanyaya alyansını verdi

Haber Kampanyalar Ulusal Gönüllüleri

İzmirli esnaf Ramis Güler, kampanyaya evlilik yüzüğünü vererek katıldı. Güler, “Maddi sıkıntılar içerisindeyiz. Ama yüzüğüm feda olsun. Gümüş yüzükle idare ederiz. Karargâhı güçlendirmek temel görevimiz.” dedi.

ÖZGÜR DOĞU SAYMAZ

İzmirli esnaf Ramis Güler de tarihi binanın mülkiyetini almak için yürütülen kampanyaya nikah yüzüğünü vererek katıldı. Güler, eşi ile birlikte Buca’nın İşçievleri bölgesinde Zaliş isimli bir tekel marketi işletiyor. İşyerini yeni açtı. Nakit sorunu nedeniyle kendisi için değerli olduğunu söylediği evlilik yüzüğünü kampanyaya bağışladı. Dükkanında görüştüğümüz Ramis Güler şunları söyledi: “İzmir Buca’da tekel market işletiyorum. Ben her şeyden önce 50 yılı aşkındır Aydınlıkçıyım. İstanbul Deva Çıkmazı’ndaki binayı da iyi bilirim. Binaların aslında dili vardır, binalar konuşur. Özellikle de Deva Çıkmazı’ndaki binamız hem parti tarihi açısından hem de yapı tarihi açısından çok önemli. Vatan Partisi’ne, Ulusal Kanal’a, Aydınlık’a, Teori’ye, Bilim Ütopya’ya ev sahipliği yapmış bir yer. Oranın gerçekten dili var. Başarıların merkezi orası. Orası önümüzdeki dönem devrimin karargahı olacak. Çok büyük mücadelelere şahit olduk, bundan sonra da olacağız. Karargahı güçlendirmek temel görevimiz.

“30 milyon gibi bir rakam bu partinin sevenleri, fedakarları, fedaileri için hiçbir şey değil. Ben inanıyorum ki bu rakamı çok önceden toplayacağız. Ben yüzüğümü veriyorum. Bu yüzük benim için gerçekten çok büyük anlam ifade ediyor. Ama feda olsun diyoruz. Maddi sıkıntılar içerisindeyiz. Burayı borç harç aldık. Nakit sıkıntısı yaşıyoruz. Düşündük tartıştık, hanımla da karar verdik, dedi ki ‘sen ver yüzüğünü’. Dolayısıyla ben de yüzüğümü vererek bu hedefe ulaşmak için katkıda bulunmak istiyorum. Aydınlıkçılar gümüş yüzükle tanınırlar. 1971’den bu yana partiliyim. Önderlerimiz partinin bir maddi problemi olduğunda yüzüklerini çıkıp vermişlerdir. O anlamda bir gelenektir gerçekten. Aydınlıkçıların altın yüzük taşıma şansları pek yok olmuyor. Gümüş yüzükle biz de idare ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.