Türkiye ve dünyanın dört bir yanından vatanseverler harekete geçti kampanyaya sarıldılar

Gündem Ulusal Gönüllüleri

Görev Vakfı; Aydınlık ve Ulusal Kanal’ın Beyoğlu’ndaki tarihi binasının mülkiyetini almak için önceki gün Türk milletine çağrı yaptı. Kampanya fırtına gibi başladı. Emekliler ikramiyesini, emekçiler alınterini koydu. İmece çığ gibi büyüyor…

İletişim Gönüllüleri ve Görevlileri (Görev) Vakfı’nın Aydınlık ve Ulusal Kanal’ı zirveye taşıma sloganıyla ilan ettiği kampanya, ilk günden büyük ilgi gördü. İşçisinden çiftçisine, liselilerinden emeklisine her kesimden vatandaş kampanyaya bağışta bulunmaya başladı.

Aydınlık, Ulusal Kanal ve Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Beyoğlu’nda içinde bulunduğu tarihi binanın mülkiyetini almak için başlatılan kampanya coşkuyla karşılandı. 157 yıllık bir tarihe sahip bina için emekli vatandaşlar, şimdiden bayram ikramiyelerini bağışlayacaklarını söylerken pek çok gönüllü de kampanyanın hızla büyümesi için banka kredilerine başvurdu.

 

İnşa edildiği günden itibaren devrimci mücadelenin her daim merkezinde bulunan tarihi bina için başlatılan kampanya, Türk milletinin fedakarlık geleneğini bir kez daha gösterdi.

Kampanyaya katkı sunan isimler, kampanyanın yarattığı heyecanı Aydınlık’a anlattı. Aydınlık ve Ulusal Kanal emekçilerinin de bağışta bulunduğu kampanyada gönüllüler, katkıların vatana ve millete hizmet etmek olduğunu ifade etti.

‘İKTİDARA GİDEN YOLDA BİR ADIM’

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Avukat Nuriye Kadan: Bu kampanya duvarların satın alındığı bir bina değil, Aydınlıkçı ruhunun her yerinde hissedildiği, Vatan Partisi’nin iktidarında üreticilerin milli hükümetine giden yolunun önemli bir adımıdır.

Vatan Partisi Öncü Kadın Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Zerrin Öztürk: Vatan Partisi’nin tarihi bana göre Türkiye’de direnenlerin, Atatürk devrimciliğinin en doğru biçimde, kararlılıkla yürütenlerin mücadele tarihidir. Partiye çok güvendiğim ve böyle önemli ve tarihi bir binanın partimize çok yakışacağına yürekten inandığım için büyük bir heyecanla kampanyanın parçası olmak istedim. Bu katkı aynı zamanda vatanımıza ve milletimize bir hizmet anlamına geliyor benim için. Bu seferberlikte hepimize görev düşüyor. Katkı verebildiğim için büyük onur duyuyorum.

Vatan Partisi Erzincan İl Başkanı Serkan Karatepe: Bu kampanya, bir binanın mülkiyetini almaktan çok daha öte bir anlam taşıyor. 157 yıllık tarihiyle devrimci mücadelenin içinde yer almış bir merkezden bahsediyoruz. Bu kampanyayı en kısa sürede başarıya ulaştıracağımıza inanıyorum. Artık Aydınlık ve Ulusal Kanal daha da güçlü olacak. Ben de tüm milletimizi bu kampanyaya destek olmaya, Diyarbakır Annelerinin, Mehmetçiğimizin sesini yükseltmeye davet ediyorum.

Aydınlık Emek Servisi Şefi Melike Güler: Ankara’da Öncü Gençlik’te görev aldığım süreçte Vatan Partisi için alacağımız bina kampanyasının göbeğinde çalışma fırsatım olmuştu. Toros Sokak’taki eski binamızdan ayrılırken saçlarımızın, ellerimizin, üstümüzün başımızın toz içinde kaldığı arşiv düzenlemeleri, eylemlerinin ardından depoya götürdüğümüz eşyaları yerleştirdiğimiz günler, aldığımız tarihi kararlar, bu büyük aileye üye olduğum Erkan Yücel Toplantı Salonu… Tüm anılarımız gözümüzden geçerken artık bize ait olacak bir karargaha, bir eve sahip olacağımız için de çok heyecanlanmıştım. Partimizin, kanalımızın ve gazetemizin çok değerli emekçilerinin fedakarca çalışmasını gördüğümde bu işin ne kadar siyasi bir kampanya olduğunu da çok daha iyi görme fırsatı yakalamıştım. Şimdi bugün, elinizi sürdüğünüz her yerde bir fedainin parmak izinin bulunduğu bu tarihi binayı, İstanbul’daki büyük karargahımızı almak için başlattığımız bu kampanyayla bir yuvamız daha olacak. Yuva diyorum çünkü buraya ilk geldiğim gün öğrendiğim şey bir aile olduğumuzdu. Vatan Partisi, Aydınlık, Ulusal Kanal da bizim evimizdi. Birkaç yıl önce Öncü Gençlik üyesi olarak duyduğum heyecanı bugün Aydınlık gazetesinin bir muhabiri olarak tatmaktan gurur duyuyorum. Herkesi, bu tarihi kampanyaya destek olmaya çağırıyorum.”

Aydınlık Emek Servisi Muhabiri Deniz Şahin: 150 yıllık milli demokratik devrim tarihimizin ilk anayasal belgesi olan Kanuni Esasi’nin taslağının yazıldığı yer burası. 150 yıllık Türk devrimcilik geleneğinin en tutarlı savunucuları da Aydınlıkçılar. Bu kadar tarihi bir binanın Aydınlıkçıların mülkiyetine geçmesi için yapılan kampanya beni çok heyecanlandırdı. Bunun için kampanyaya ben de destek oldum.

‘TARİHİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ’

Ulusal Kanal Muhabiri Ülkühan Sercan Doğanbey: Deva Çıkmazı’ndaki binamız bizim için bir karargah. Bu kampanya bizim için sadece kolonları olan, tuğlalardan örülmüş bir duvarı satın almak anlamına gelmiyor. Biz bu yola sayısız tarihi ana şahitlik etmiş binamızın mirasına sahip çıkmak için girdik. Ulusal Kanal’da çalışmak gurur verici her gün binada tarihin sesleri kulaklarınızda yankılanıyor. Ulusal Kanal’ın Aydınlık Gazetesi’nin tarihi fedakarlıklar tarihi, onlar güçlenirse Türkiye güçlenir. Büyük mutlulukla varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. Herkese de imeceye katkıda bulunmaları için çağrıda bulunuyorum: “İşte ellerimiz! Biz ellerimizi veriyoruz. İşte gözlerimiz! Gözlerimizi de veriyoruz, ayaklarımızın ikisini birden ve tırnaklarımızı da. Biz veriyoruz kemiklerimizi, ayan beyan, Süngü istiyoruz sizden, kılıç ve mızrak demiri. İşte kanımız! Biz kanımızı da veriyoruz.”

Görev Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Müjgan Erciyesli: Daha önceki gelişlerimizde oranın tarihi bir eser olduğu görülüyordu. Bu şekilde bir kampanya başlatıldığının haberini televizyonda öğrendik. Başarılı olacağını da düşünüyoruz. Arka cephesinin Pera Pelas’a baktığını biliyoruz. Diğer tarafında İstiklal Caddesi. Maşallah çalışmalarımız da çok iyi gidiyor. Gençlerimizi takdir ediyoruz. Vakfımıza da bu kampanya için teşekkür ediyoruz.

Esin Sürmeli: Ulusal Kanal’a, Aydınlık gazetesine yatırım yapmak, vatana yatırım, çocuklarımızın geleceğine yatırım yapmaktır.

Almanya’dan Veli Sargın: Bağımsız bir ülke, tertemiz bir yaşam diliyorum. Kampanyaya iki gün içinde 500 avro yatıracağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.