Tarihi bina için göreve

Güncel

Görev Vakfı, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve Beykızı Restoran’ın bulunduğu tarihi binanın mülkiyetini almak için kolları sıvadı. Çalışma, Ulusal Kanal özel yayınında ilan edildi. 1993 yılından bu yana Görev Vakfı, Aydınlık Gazetesi, Ulusal Kanal ve Beykızı Restoranın kullanımında olan Deva Çıkmazı’ndaki binayı satın almak için imece başlatıldı.

 

Görev Vakfı, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve Beykızı Restoran’ın bulunduğu tarihi binanın mülkiyetini almak için kolları sıvadı.

Çalışma, Ulusal Kanal özel yayınında ilan edildi.

Görev Vakfı Başkanı Erkan Önsel, Görev Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şule Perinçek, Vatan Partisi Genel Sayman Vekili Yıldırım Gençer, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur; Deva Çıkmazı’ndaki binayı satın almanın önemini anlattılar.

Görev Vakfı Başkanı Erkan Önsel, Görev Vakfı’nın çağrısını kamuoyu ile paylaştı:

‘’Değerli Dostlar,

Yeni Dünyanın ilk ışıkları, bağımsızlıkçı, insancıl, kamucu ve paylaşmacı Asya’dan yükseliyor.

Türkiye, yükselen Asya Uygarlığının öncüleri arasındadır ve ön cephededir.

Tarihi sürecin getirdiği altın fırsatlar, önümüze yeni görevler koyuyor, yeni ufuklar açıyor. Üreten ve Birleşen Türkiye, zorlukların içinden filizleniyor. Bu mücadeleyi güçlendirmek ve kaynaklarını yaratmak için yeni fırsatlar, gönüllerimizi ve alın terimizi göreve çağırıyor. 1993 yılından bu yana Görev Vakfı, Aydınlık Gazetesi, Ulusal Kanal ve Beykızı Restoranın kullanımında olan Deva Çıkmazı’ndaki merkezimizin mülkiyetini alma fırsatı doğmuştur.

1860’lı yıllarda yapılan yedi katlı tarihi binamızın bir cephesi İstanbul’un en gözde merkezi olan İstiklal Caddesine açılmakta, diğer cephesi Haliç’e bakmaktadır.

Binamız 160 yıldır vatan ve hürriyet mücadelesinin sarsılmaz karargâhıdır. Girişinde yazdığı üzere, “Kanuni Esasi Kıraathanesi” olarak tarihe tanıklık etmiştir. Komşu binada Namık Kemaller İbret Gazetesi’ni çıkarmıştır.

Bulunduğu Meşrutiyet Caddesi, ismini 1908 Hürriyet devriminden almıştır. Tarihî binamızı almak, Ulusal Kanal ve Aydınlık’ı zirveye taşımak için 30 milyon TL hedefli bir kampanya başlatıyoruz.

Hepimizin katkılarıyla şu ana kadar kullanımımızda olmayan, daha önce yüksek kârlı işletmelere ev sahipliği eden 700 m2’lik iki katlı çok büyük mağazayı da mülkiyetimize katmış olacağız. Bu sayede her ay anlamlı gelirler elde edeceğiz.

Yunus Emre, ‘var imdi miskin Yunus, uryan olup gir yola, yüz çukallı gelürse yalıncağı soyamaz’ diyordu. Arındık, yola girdik ve başarıya yürüyoruz. Yine başaracağız, yine yapacağız. Tarihi binayı satın alarak Görev Vakfı’nı, Aydınlık Gazetesi’ni ve Ulusal Kanal’ı zirveye taşımak için katkılarınıza başvuruyoruz. Nakit, taşınır ve taşınmaz bağışlarınız Türkiye’nin geleceğini kurmaya hizmet edecektir.

Yürekten dostluk duyguları ve saygılarımızla.

Tarihi Bina İçin Göreve

Ulusal Kanal ve Aydınlık Zirveye!’’

TARİHİ BİNA İÇİN GÖREVE!

Görev Vakfı İletişim Bilgileri

• Cep: 0535 055 9883
• Çağrı merkezi: 0212 912 3040

Görev Vakfı Hesap Bilgileri:

Hesap adı: İletişim Gönüllüleri ve Görevlileri Vakfı

• TL Hesabı IBAN Numarası: TR78 0001 5001 5800 7304 7875 29

• Euro Hesabı: TR50 0001 5001 5804 8016 2613 03 €

• Dolar Hesabı: TR55 0001 5001 5804 8016 2613 10 $

VakıfBank Beyoğlu Şubesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.